Sporty ekstremalne

 Sporty ekstremalne są przeznaczone dla osób, które czują głód adrenaliny a zwyczajne dyscypliny sportowe są dla nich po prostu nudne. Takie ćwiczenia gwarantują dobra kondycję, zwyżkę dobrego samopoczucia oraz doskonałą zabawę. Istnieją odmiany tego sportu na ten przeznaczone dla amatorów jak i dla zawodowców.

Sporty ekstremalne


Sporty wodne

Do tej dziedziny można zaliczyć surfing, polegający na poruszaniu się na desce po wysokich falach. Niezbędnym sprzętem będzie tutaj deska (opcjonalnie żagiel, aby dodatkowo wykorzystać siłę napędową wiatru) oraz kombinezon do pływania. Oczywiście wykorzystać możemy sam strój kąpielowy, jednak ograniczy to nasze możliwości na desce. Żeglarstwo a już zwłaszcza wyścigi żaglówek także działają pozytywnie na wzrost adrenaliny, zwłaszcza przy niekorzystnej pogodzie. W celu uprawiania tego sportu musimy wyposażyć się w odpowiedni strój na jacht czyli sztormiak, spodnie, nieprzemakalne buty z miękką podeszwą.

Kolejną propozycją są narty wodne, dla amatorów pływania po falach, podpinając się pod motorówkę liną. Wymagany jest tutaj także kombinezon do pływania oraz oczywiście narty. Kajakarstwo można zaliczyć do sportów ekstremalnych, o ile sam spływ będzie miał odpowiedni poziom trudności. Polecane trasy to rzeki górskie, posiadające wiele niebezpiecznych nurtów i strumieni. Poza samym kajakiem musimy mieć wygodną, nie krępującą ruchów odzież szybkoschnącą oraz tak zwane „buty wodne”.

Jednak ostatnim hitem spośród sportów ekstremalnych jest rafting czyli spływ pontonowy po najbardziej niebezpiecznych trasach górskich. Tutaj ubiór powinien być podobny jak w kajakarstwie i nie można zapominać o założeniu kamizelki asekuracyjnej.

Sporty „nielądowe”

Do sportów bardziej suchych ale także ekstremalnych możemy zaliczyć parkour czyli skoki między wieżowcami, innymi wysokimi budynkami, mostami, przełęczami. Do jego uprawiania przydadzą się wygodne buty z dobrą przyczepnością oraz niekrępująca ruchów odzież. Ciekawą opcją spośród sportów „wietrznych” są skoki spadochronowe. Wymagają długich treningów i dużej odwagi. Do skoku potrzebujemy oczywiście spadochron i specjalny kombinezon, który będzie współgrał z naszym ciałem w czasie lotu.

Skok na bungee natomiast jest rodzajem sportu, który się chyba nigdy nie znudzi. Osoby szukające mocnych wrażeń skaczą ze specjalnego dźwigu, będąc przymocowanymi do niego elastyczną ale wytrzymałą liną. Tutaj nie potrzebujemy więcej akcesoriów sportowych.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Po czym poznać dobrze wyposażoną siłownię?

Jak ćwiczyć skutecznie?

Fitness w domu - niezbędne akcesoria