Po czym poznać dobrze wyposażoną siłownię?

 Decydując się na uprawianie sportu najczęściej udajemy się na siłownię. Jednak jak wybrać tą najlepszą, gdzie będziemy mieć gwarancję dobrego wyposażenia w połączeniu z odpowiednio wykształconymi trenerami personalnymi? Nie zawsze jakość równa się wysoka cena. Najlepiej sprawdzić jak wygląda wybrany przez nas klub poprzez to, co posiadają na stanie i jest przeznaczone dla trenujących. Ocena może być trudna, ze względu na zawrotną ilość nowo otwartych siłowni.

Po czym poznać dobrze wyposażoną siłownię?


Sprzęt kardio

Jest to pierwsza rzecz, na którą powinniśmy skierować naszą uwagę. Jeżeli nasza siłownia go nie posiada na pewno nie możemy zaliczyć jej do grona dobrych klubów fitness. Bez urządzeń do ćwiczeń kardio nie będziemy w stanie zrobić dobrej rozgrzewki czy spalić tkanki tłuszczowej. Powinni korzystać z nich wszyscy ćwiczący, od kulturystów aż do osób chcących zrzucić kilka kilogramów nadwagi. Do grupy tego typu sprzętu zaliczają się: bieżnie, steppery, rowerki pionowe i poziome, orbitreki, wioślarze oraz symulatory schodów. Jeśli chodzi o efektywność korzystania z tych urządzeń jest dosyć podobna ale chodzi o to, żeby klient siłowni nie znudził się zbyt szybko więc czym większy wybór, tym lepsza jest siłownia.

Sprzęt siłowy

Tradycyjnym widokiem w siłowni powinny być ławeczki, hantle oraz strefa wolnych ciężarów jednak jak się okazuje wychodzą one z mody. Poszczególne modne kluby eliminują te sprzęty, żeby nie zachęcać do uczęszczania na nią bardziej zaawansowanych trenujących, którzy są postrzegani stereotypowo i co za tym idzie, niekorzystnie. Nic jednak nie zastąpi nam zony wolnych ciężarów, pytanie czy na sali są instruktorzy, którzy będą w stanie kontrolować korzystanie z tego sprzętu przez ćwiczących.

Maszyny izotoniczne

Służą one do trenowania poszczególnych grup mięśniowych, tak żeby dojść do treningu całościowego. Do ich grupy zaliczą się: przyrząd do spięć łydek, modlitewnik ze skosem, urządzenie do spięć brzucha, maszyny do wiosłowania i wyciskania ciężaru na klatkę piersiową oraz barki a także suwnica czyli hak-maszyna na nogi. Ich zaletą jest łatwość w użytkowaniu, nie potrzebujemy specjalnego przeszkolenia, żeby z nich korzystać. Pozwalają na kompleksowy trening każdej partii ciała.

Oczywiście w ocenie siłowni warto posłuchać co sądzą o niej inni użytkownicy jednak wskazana jest tutaj nasza czujność, żeby nie zostać oszukanym przez właścicieli pseudo-siłowni.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak ćwiczyć skutecznie?

Fitness w domu - niezbędne akcesoria