Jakie akcesoria są przydatne na jachcie?

 Szykując się do żeglowania powinniśmy zaopatrzyć się w kilka rzeczy, żeby nasza wygoda podróżowania była jak najwyższa. Jest to trudny i wymagający sport więc powinniśmy zrobić wszystko, aby ułatwić sobie wyprawę.

Jakie akcesoria są przydatne na jachcie?

Żeglowanie powinno być nie tylko komfortowe ale także bezpiecznie, abyśmy wrócili cali i zdrowi po wypoczynku. Powinniśmy miło wspominać te chwile, a żeby tak było należy zakupić kilka gadżetów przeznaczonych dla fanów spędzania wolnego czasu na wodzie.

Akcesoria podstawowe

Pierwszym i najważniejszym elementem wyposażenia, które zakupimy na żagle powinny być kamizelki ratunkowe. Jest to obowiązek każdego właściciela jachtu, żeby mieć po jednej sztuce dla pasażerów i oczywiście dla siebie. Ważne jest także sama odzież na jacht oraz obuwie. O ile pływając po ciepłych morzach najważniejsza będzie wygoda, to już w mroźniejszym klimacie trzeba zaopatrzyć się w wiatro- i wodoodporną kurtkę oraz buty. Musimy pamiętać, że obuwie musi być z miękką i w miarę możliwości jasną podeszwą, żeby nie uszkodzić pokładu.

Akcesoria dodatkowe

W trakcie przebywania na wodzie przez większość dnia jesteśmy narażeni na promieniowanie słoneczne. Trzeba się przed nim zabezpieczyć, żeby nie cierpieć później na poparzenie skóry. Konieczny jest krem z wysokim filtrem UV. Oczywiście powinnyśmy zaopatrzyć się w czapkę z daszkiem z szybkoschnącego materiału i żeby nam nie spadła do wody możemy kupić specjalny klips. Mamy wtedy gwarancję, że jej nie zgubimy podczas wodnych wojaży. Warto rozejrzeć się za czapką z specjalnym filtrem przeciwsłonecznym. Kolejną rzeczą, która uchroni nas od słońca są okulary przeciwsłoneczne. Powinny mieć ergonomiczny, sportowy kształt, żeby dobrze dopasowały się do twarzy i wysoki filtr UV. Każdy żeglarz wie, że ważną sprawą są także ręczniki z szybkoschnących materiałów. W każdej chwili będzie można się nim osuszyć, a wyschnie on w kilka sekund nadając się do wytarcia się nim ponownie. Takie wyposażenie zapewni nam bezpieczne i wygodne żeglowanie bez żadnych niemiłych niespodzianek. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Po czym poznać dobrze wyposażoną siłownię?

Jak ćwiczyć skutecznie?

Fitness w domu - niezbędne akcesoria