Jak wygląda typowy żeglarski dzień?

Spędzenie urlopu na żaglach jest świetnym pomysłem dla osób szukających czegoś nowego, nietypowego, o ile tego wcześniej nie robili. Podróżowanie jachtem daje nam niesamowitą wolność i dowolność podróżowania bo możemy dopłynąć praktycznie wszędzie.

Jak wygląda typowy żeglarski dzień?

Jak zaplanować rejs?

Na początku musimy zastanowić się czy wolimy pływać samotnie czy z kimś. Zależy to od indywidualnych preferencji. Trzeba przygotować się też na brak planu, bo nie wiadomo na jaką pogodę trafimy i gdzie dotrzemy. To wszystko wyjdzie spontanicznie.

Możliwości na jachcie

Pierwszą zaletą żeglowania jest różnorodność. Istnieje możliwość bywania w jednym miejscu kilka razy. Można sobie tylko wyobrazić, że jednego dnia jesteśmy w urokliwym lesie, kolejnego natomiast spacerujemy po wyspie Hvar albo po pałacu Dioklecjana w Splicie. Wyjeżdżając w standardowy sposób lądujemy w jednym pokoju hotelowym i mamy ograniczoną ilość rozrywek dostępną w okolicy. Nie ma więc porównania z pływaniem na żaglówce, gdzie przebywamy tam gdzie chcemy i nikt nas do niczego nie zmusza. W ciągu siedmiu dni na żaglówce możemy być w wielu miejscach i zapoznać się z różnorodnością chorwackiego wybrzeża. Także zwiększa się nam możliwość poznawania nowych ludzi, których zawsze można opuścić, gdy będziemy mieć na to ochotę wymawiając się chęcią dalszej podróży.

Inne plusy żeglowania

Przebywając na jachcie możemy znów poczuć się jak dzieci, dzięki lekkim kołysaniu się w kajucie. Jest to świetny lek na bezsenność, którą możemy wyleczyć w trakcie podróży. Problemem może być choroba morska ale przecież zawsze można ją przezwyciężyć, stając twarzą w twarz ze swoją słabością. Zmuszając się do spędzenia kilku dni kołysząc się na wodzie dostosujemy się do nowych warunków. Ciekawostką jest możliwość złapania doskonałej opalenizny i prywatny nudyzm. Będąc na środku morza raczej nie będziemy mieć towarzystwa, a jeśli nawet zawsze możemy się czymś okryć. Jest to niesamowite doświadczenie, nie równające się z żadnym innym. Żeglując po błękitnych morzach tuż przy wybrzeżach Chorwacji dajemy sobie możliwość podziwiania i doświadczania piękna natury. Dzięki podróżowaniu łodzią można dotrzeć w rejony niedostępne dla innych, czym będziemy mogli chwalić się po powrocie do szarej rzeczywistości. Jednak to co przeżyjemy, będzie wyłącznie naszą satysfakcją.  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Po czym poznać dobrze wyposażoną siłownię?

Jak ćwiczyć skutecznie?

Fitness w domu - niezbędne akcesoria