Fitness w domu - niezbędne akcesoria

 Nie każdy ma ochotę i możliwości, żeby regularnie korzystać z usług siłowni lub klubu fitness. Nie oznacza to od razu rezygnację z uprawiania sportu, ale wykonywanie ćwiczeń w domowym zaciszu. Problematyczny może być brak sprzętu przeznaczonego do treningu, bo bez niego nasza gimnastyka będzie monotonna i mało efektywna.

Fitness w domu - niezbędne akcesoria


Co będzie nam potrzebne?

Fundamentalne pytanie, na które możemy sobie odpowiedzieć analizując nasze potrzeby i rodzaj treningów, jakie wykonujemy. Nasz cel ćwiczeniowy powinien nakierować nas na dobry wybór akcesoriów. Jeżeli nie chcemy inwestować zbyt dużych nakładów finansowych możemy zakupić sprzęt najbardziej uniwersalny. Musimy go dopasować do naszych domowych warunków, bo nie każdy ma tyle miejsca, żeby zorganizować sobie stacjonarną siłownię z prawdziwego zdarzenia.

Mata treningowa

Tego rodzaju gadżet przyda się praktycznie każdemu bo mat używa się do treningów z uwzględnieniem obciążenia własnego ciała. Zwiększa ona wygodę przy robieniu „brzuszków” lub innych ćwiczeń tego typu. Jeśli chcemy ominąć ten wydatek możemy skorzystać z karimaty lub, gdy jej nie posiadamy złożonego koca. Koszt maty nie jest duży a zawsze mamy gwarancję, że nam się przyda.

Hantle

Te mniejsze ciężarki także są bardzo uniwersalnym sprzętem treningowym. Z ich użyciem możemy kształtować i wzmacniać większość grup mięśniowych. Ich zaletą jest nie zajmowanie dużej ilości miejsca. Kobieca część osób ćwiczących unika zazwyczaj treningów siłowych obawiając się nadmiernego przyrostu mięśni. Jest to błędne założenie, bo żeby do tego dojść należy ćwiczyć z maksymalnym obciążeniem, jednocześnie stosując dietę wysokobiałkową. Propozycją są więc hantle o wadze jednego lub dwóch kilogramów, które ładnie wymodelują naszą sylwetkę.

Stepper

Najefektywniejszym rodzajem ćwiczeń jest kardio. Urządzenie typu stepper pozwoli nam na taki trening wykonywany w domu. Jest on bardziej kompaktowy pod względem rozmiaru, jednocześnie nie kosztując majątku jeśli porównamy go z innymi przyrządami służącymi do wykonywania ćwiczeń typu kardio. Jest polecany dla osób, które nie lubią biegać na świeżym powietrzu a chcą wzmocnić i wyszczuplić sylwetkę, jednocześnie wzmacniając układ krążenia. Powyższe propozycje to minimum pozwalające na wykonywanie efektywnych ćwiczeń, oczywiście na rynku istnieje dużo więcej gadżetów służących do uprawiania sportu w domu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Po czym poznać dobrze wyposażoną siłownię?

Jak ćwiczyć skutecznie?