Dzień na żaglach w Chorwacji

Chyba nie da się określić typowego żeglarskiego dnia, jednak na każdej wodnej wyprawie występują elementy wspólne, które mogą przekonać innych, że warto się zainteresować taką formą wypoczynku.Argumenty dla pań i panów

Na żaglówce każdy pan będzie miał w końcu możliwość kierowania czymś i poskramiania, taka władza prowadzi do tego, że wszystko będzie zależało od jego woli. Oczywiście jeśli jakaś pani ma takie marzenie, warto, aby wyżyła się na jachcie wykorzystując swoje dominujące cechy, a nie w domu czy w pracy.

Jak żeglować?

Jeśli chodzi o załogę to nie musi być ona liczna, może nie być jej wcale poza sternikiem łodzi. To zależy już od własnych przyzwyczajeń. Niektórzy wolą po prostu odpocząć od cywilizacji i ludzi, właśnie wybierając się w rejs. Gdy nie chcemy podróżować samotnie warto zabrać ze sobą osoby bliskie, przyjaciół lub kogoś zaufanego i odpowiedzialnego.

Plusy spędzania czasu na jachcie

Po pierwsze z pewnością uzyskamy spokój, a zazwyczaj o to chodzi, gdy wybieramy się na urlop. Można docenić wtedy naturę i jej siłę, bo przecież żaglówka napędzana jest jej siłami, czyli wiatrem. Wtedy zauważa się małe rzeczy, takie na które nie zwraca się uwagi pracując i załatwiając sprawy biegając po mieście. Wszechobecna woda doprowadza do wyciszenia się, uspokojenia, doceniania spraw codziennych.

Żeglowanie można dopasować do naszego nastroju. Gdy preferujemy spokój warto wybrać się na spokojniejsze zatoki, okolice małych miasteczek lub jakiejś wioski. Jeśli chcemy poszaleć na żaglach warto wybrać się w bardziej wymagające miejsca.

Różnorodność i spontaniczność

Wybierając się na żagle zawsze mamy gwarancję ciekawej przygody. Brak determinacji jest eliminowany przez warunki pogodowe, bo nagle okazuje się, że można ponieść się swojej spontaniczności i dotrzeć na miejsce, którego nie planowałeś odwiedzić. Na pewno nie będzie czego żałować. W trakcie żeglowania uczymy się cierpliwości i współpracy z naturą. Nigdy nie będzie idealnie pod względem pogody czy osiągnięcia destynacji, ale całość żeglowania zazwyczaj składa się na wspaniałą przygodę.

Chorwackie wody

Dodatkowymi plusami żeglowania w tym rejonie jest piękna pogoda, cudownie niebieska woda, delfiny no i kuchnia. Warto zatrzymać się w jakimś porcie, aby zrobić lokalne zakupy, posmakować regionalnych produktów.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Po czym poznać dobrze wyposażoną siłownię?

Jak ćwiczyć skutecznie?

Fitness w domu - niezbędne akcesoria